Zawsze staram się wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom, dlatego lubię spotkać się z nowymi klientami osobiście i porozmawiać o ich wyobrażeniu sesji. Poznać ich pasje i dowiedzieć się, co jest dla nich najważniejsze w życiu. To sprawia, że nasza późniejsza sesja jest bardziej indywidualna, przebiega sprawniej, a atmosfera jest swobodna i sprzyja naturalności. To szczególnie ważne, gdy w sesji biorą udział dzieci.

Jakie są moje zdjęcia?

   Moim celem jest uchwycenie tego, co ulotne. Chwila zamyślenia, spontaniczny uśmiech, osobliwe spojrzenie. Chcę, by zdjęcie mówiło więcej niż obraz, pokazywało osobowość, uczucie, magię chwili... Aparat jest przedłużeniem mojego oka i umysłu. Może widzieć ostrzej, szybciej lub wolniej, dalej lub bliżej. Pozwala mi uchwycić to, co niewidzialne dla oczu i podzielić się tym z innymi.Fotografia to światło, dlatego poświęcam mu dużo uwagi, szukam najpiękniejszego... Delikatny, miękki światłocień, magiczne refleksy, cienie liści tańczące na twarzy, tajemnicze bokeh - to mnie zachwyca, to chcę zapisać.

Sesja :

   Mam swoje ulubione magiczne miejsca, w które chętnie Was zabiorę. Jednak jestem pewna, że i wy macie takie miejsca - gdzie czas zwalnia, uśmiech rozkwita na buzi, oddychacie swobodniej i głębiej, ogarnia was głębokie przekonanie, że "...właśnie tu jest mój kawałek podłogi...", tu niebo jest najpiękniejsze, a dźwięki otoczenia działają jak najlepsze SPA... Przyjadę tam do was i stworzymy cudowne wspomnienia!     Jestem entuzjastką naturalnego światła, więc plener, przestrzeń i powiew powietrza sprawia, że rozwijam skrzydła. Jednak czasami pogoda nie zachęca do spacerów, wtedy domowe zacisze i czarowanie w studiu okazują się błogosławieństwem.      Sesja będzie czystą przyjemnością jeśli będziecie wyspani, wyluzowani i pozytywnie nastawieni do moich wskazówek, ale jeśli tylko wykażecie odrobinę kreatywności i szaleństwa - efekty będą powalające

Jak przygotować noworodka?

Idealny czas na sesję noworodkową to 5 - 12 dzień życia. Zwykle maluszkowi nie dokuczają jeszcze kołki, a śpi jak mały borsuczek i ułożenie go nie stanowi żadnego problemu, co znacznie usprawnia nam sesję. Zdarza się również, że rodzice mają niesamowitego farta i maluszek okazuje się amatorem dobrego snu na bardzo długo (ale proponuję zaplanować sesję wcześniej ).

     Im mniej dzieciątko śpi w drodze na sesję, tym łatwiej zaśnie na sesji i dłużej pośpi w jej trakcie.
     Noworodek powinien mieć przede wszystkim pełny brzuszek, dlatego najlepiej nakarmić go na miejscu, krótko przed sesją. W trakcie sesji maleństwo zwykle dojada. 
     Ubrania na zmianę dla całej rodziny są oczywistością. ;D Przyda się też kilka pieluszek tetrowych.

     Temperatura w studio dostosowywana jest do potrzeb maluszka, zwykle jest to ok. 26stopni, gdy maleństwo pozuje na golaska, dogrzewamy go, ciepłym powietrzem, tak by czuł się komfortowo i przytulnie.

     Staram się by sesje noworodkowe odbywały się w zacisznym, kameralnym otoczeniu. Bliskość zrelaksowanych rodziców i spokojna atmosfera są tym, czego potrzeba maleństwu najbardziej.

Jak przygotować niemowlaka?

    Sesja niemowląca zawsze jest bardzo radosna. Takie maluchy są niezwykle ciekawe świata i bardzo łatwo je zainteresować - nawet jeśli bardzo tego nie chcemy :D Najlepiej zorganizować taką sesję, gdy maluch zaczyna już siedzieć, ale jeszcze nie raczkuje - raczkująco-pełzające bobasy są źródłem wielu zabawnych przygód i dbają o kondycję fizyczną wszystkich zgromadzonych ;D Chłopców fascynuje mój aparat i kabelki, a dziewczynki wolą moje kolorowe bransoletki - okazuje się, że niemowlaki są niezwykle szybkie, kiedy mają cel! To sprawia, że zawsze się świetnie bawimy.

     Zasada pełnego brzuszka i suchej pieluszki nadal się świetnie sprawdzi. Warto też zabrać ze sobą ulubioną zabawkę dziecka, pierwszą książeczkę, czy ukochanego przytulaka. Opowiedzcie mi przed sesją o waszym dzieciątku - co lubi, czego się boi, jaki ma charakter, to wszystko pomoże mi stworzyć sesję idealnie dopasowaną do tego cudownego małego człowieka. 

Sesja rodzinna:

     Jeśli przygotowujecie się do sesji rodzinnej, sprawdzą się ubrania w podobnym stylu (np. casual, vintage, elegance) i podobnej gamie kolorystycznej. Staram się unikać wzorów, które się "gryzą", ale nie są one wykluczone jeśli będziecie mieli na taki pomysł patent np. mama będzie miała sukienkę w paski pionowe, tata koszulkę w paski poziome, a dziecko ubierzecie w kratę. 

       Jednak najważniejsze jest, byście to Wy czuli się swobodnie, wyjątkowo i pięknie. Takie same zasady dotyczą dzieci - ma być wygodnie, niech nic nie drapie i nie gryzie, pozwólmy im wariować. Jeśli zechcą się turlać z wydmy, niech się turlają, skakać na boso po kałużach - proszę!!! Zachwyt dziecka, urwany guzik, czy dziura na kolanie sprawią, że wasze zdjęcia będą jedyne w swoim rodzaju! Zatrzymamy w kadrze wasze uczucia i spontaniczność chwili - o to przecież nam chodzi!

    Każde dziecko jest inne i zawsze staram się pokazać na zdjęciach jego osobowość, jedno jest totalnym świruskiem, inne urodzonym intelektualistą, czasem okazuje się zaczepliwym wstydziochem, innym razem gwiazdą i showmanem. Podczas sesji dążę do tego by nawiązać z dzieciakami nić porozumienia, żeby otworzyły się i wpuściły mnie do swojego magicznego świata.

Sesja Vintage:

     To moja ulubiona dziedzina. Zdjęcia wykonuję kamerą wielkoformatową. W wyniku tradycyjnego naświetlania błony powstaje negatyw 13x18 cm. Klient może obserwować proces tradycyjnego wywołania - sam doświadczyć tej magii, kiedy w lekko czerwonym świetle na błonie pojawia się obraz. 

    Możliwości kamery wielkoformatowej są nieporównywalnie większe niż aparatu cyfrowego, ruchome standardy pozwalają nam bawić się obrazem i tworzyć niesamowite efekty. Negatyw o takich wymiarach pozwala nam wykonać ogromny wydruk. Nie zobaczymy tu również pikseli, bo klisza ma ziarno. Efekty są zawsze magiczne, a taki portret na ścianie robi niesamowite wrażenie.

      Jeśli zdecydowałeś się na taką sesję, warto sięgną po strój stylizowany na dawne czasy. U mężczyzn sprawdzą się eleganckie kamizelki, zegarki na łańcuszku, stylizowane nakrycia głowy, monokl czy fajka - tym lepiej jeśli będą nadgryzione zębem czasu. U kobiet delikatne zwiewne tiule, długie suknie, etole, imponujące naszyjniki pieknie odbijające światło (szkło), brokat. Równie ciekawe okażą się stroje etniczne, czy bardzo nowowczesne, geometryczne ubrania w stylu wybiegów modowych. Dzieciaki wystylizowane na małych elegancików i młode damy, będą robiły magiczne wrażenie. Możecie się wcielić w jakąkolwiek rolę. Sięgnąć po klasyczne kroje lub zupełną awangardę, wszystko zależy od waszej wyobraźni... Kolor natomiast nie ma tu znaczenia - zdjęcia robimy czarno-białe, więc możemy śmiało mieszać kolory, które zupełnie do siebie nie pasują.  Ja z ogromną radością podejmę się każdego wyzwania, nawet najbardziej szalonego.

© 2016 Karolina Manuszewska

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now